Reklama

Kvě
25
2015

Americký herec Jason Lee je Scientolog

Známý americký komediální herec a producent Jason Lee je Scientolog. Můžete ho znát ze seriálu „Jmenuji se Erl“ – v originále „My Name is Earl“, který měl 96 dílů a natáčel se mezi lety 2005 až 2009.

Už moc se o Jasonovi Lee neví, že předtím než se stal hercem byl skateboardista a je dosud spoluvlastníkem firmy, která vyrábí sketaboardy a jmenuje se Stero Skateboards. Humorem sršel Jason Lee od dob své skate kariéry a to mu vydrželo až do současnosti. Zkuste se podívat na jeho tvář a málo kdy ho uvidíte zamračeného. V paměti řadě lidí ukvěla reklama, kde stoji na ulici jako homeles a v rukách drží karton s nápisem „Will skate for food“ – „Budu jezdit na skejtu za jídlo“.  Jason Lee se narodil 25. dubna 1970 v Orange county v Kalifornii. Jeho otec Greg byl manažer v prodejně automobilů a jeho matka Carol Lee byla žena v domácnosti.

 

V roce poskytl Jasonovi malou roli ve filmu Mi Vida Loca aka My crazy life (americké drama o mexických gangách v Los Angeles), režisér Spike Jonze což byl asi prvopočátek následné Jasonovi herecké kariéry. Jako herec se začal pomalu, ale jistě prosazovat a od malých rolí se prokousal až k těm velkým. Jason Lee účinkoval například ve filmech Mallrats, Chasing Amy (po boku Ben Afflecka), Dogma (po boku Ben Afflecka, Salmy Hyke nebo Matt Damona),  Jay and Silent Bob Strike Back, Jersey Girl, Stealing Harvard (po boku Toma Greena), A Guy Thing, Enemy of State (v hlavní roli s Will Smithem) a mnoha dalších.

 

Kdo jsou další známí Scientologové, které znáte z filmů Tom Cruise, John Travolta, Kirstie Alley, Jenna Elfman a řada dalších. Díky Scientologie se Tom Cruise zbavil dyslexie.


1 komentář

Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv