Reklama

Úno
26
2015

Aulix – stylová svítidla do bytu i do kanceláře

Pro všechny naše aktivity je běžný den příliš krátký, proto si jej prodlužujeme umělým osvětlením v kanceláři i doma. Je však důležité pořídit si to správné osvětlení. Je vědecky dokázáno, že špatně zvolený typ svítidel lidi otupuje a snižuje jejich pracovní nasazení, jiné druhy zase mohou způsobovat bolesti hlavy a stavy nevolnosti. Proto je důležité výběru svítidel věnovat skutečně důkladnou pozornost.

Správné osvětlení místnosti je velmi důležité také z toho důvodu, že na něm záleží celkový dojem a také atmosféra interiéru. Je-li místnost příliš tmavá, působí ponuře. Na druhou stranu nepřirozené příliš silné až nepříjemné světlo také nepůsobí zrovna nejlépe, takže je potřeba najít kompromis. Nejprve je třeba rozmyslet si, jakým typem svítidla chcete osvětlovat vaši domácnost, v poslední době se nejvíce doporučují úsporné žárovky, někdy i zářivky, ale především jsou moderní LED žárovky, které šetří energii a jejichž životnost je velmi dlouhá bez ohledu na to, zda svítidlo svítí dlouhodobě nebo jej často zhasínáte a rozsvěcíte.

Do moderního interiéru si těžko pořídíte staré svítidlo, které vyšlo z módy před dvaceti lety. Naopak budete chtít interiér doplnit vkusným moderním svítidlem. Proto je při výběru důležité dbát také na vzhled svítidla. Jaká svítidla tedy vybírat? Základním prvkem osvětlení každé nebo alespoň většiny místností je centrální lustr připevněný na stropě nebo také závěsný typ. Podle velikosti a způsobu využití pokoje potom doplňujeme hlavní svítidlo osvětlením doplňkovým. Doplňková svítidla jsou nejčastěji závěsné lustry, nástěnná světla, bodovky nebo stojací lampy. Doplňkové svítidlo se hodí nad jídelní stůl, konferenční stolek nebo nad kuchyňskou linku. Rozhodněte se tedy pro některé z klasických či moderních typů svítidel, která vám nabídne profesionální světelné studio Aulix.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv