Reklama

Dub
5
2015

Cesta kvalitní kávy do českých zemí

Rádi byste, aby se do vašich rukou dostala jenom TOP káva té nejvyšší kvality? Chcete nakupovat kávu v prodejně, kde je vše ověřeno zákazníky, a tudíž jde o sázku na jistotu té nejvyšší kvality? Potom upřete svoji pozornost na nově otevřenou prodejnu italské kávy v Kyjově. Máte-li zájem dozvědět se o kávě trochu více, sledujte eshop a web o italské kávě na www.skvela-kava.cz.

 

 

Praha znala lahodný mok už v roce 1714

Vězte, že káva do našich zemí začala pronikat již velmi brzy. Neuplynula příliš dlouhá doba od chvíle, kdy se zásilky s pytli plnými kávových zrn objevily ve velkých evropských přístavech a už se začínala popíjet i na našem území. Odborníci se domnívají, že sem mohla začít pronikat už na počátku 17. století. Jisté ale je, že první pražskou kavárnu otevřel roku 1714 pod Malostranskou mosteckou věží Arab Georgius Hatalah pocházející z Damašku. V Čechách se mu začalo říkat Jiří Theodat. Káva pronikala do českých domácností.

 

Profesionální coffee-catering zvládnete připravit i doma

Dostávala se k nám díky obchodním cestám italská káva a lidem velice brzy zachutnala. Kultura pití kávy se stále zlepšovala. Prodej kávy se stával velmi dobrým a výdělečným obchodem. Zrnková káva získávala na popularitě. Mletá káva se pak stávala nezbytnou výbavou českých hospodyněk, které ji mívaly doma v rezervě. Ovšem připravit si doma kávu, která by splňovala náročné chuťové požadavky, to dnes vyžaduje mít doma potřebné příslušenství. Pokud plánujete připravovat kávu častěji, pořiďte si kávovar, který dostanete na e-shopu za příznivou cenu. Neobejdete se pak také bez moka konviček nebo chemie pro kávovary. S profesionálním vybavením si pak můžete nejenom vařit nápoj pro sebe, ale i bez obav připravit malý coffee-catering i pro své přátele. Nepochybně by z vás měl radost i zmiňovaný Jiří Theodat, průkopník pití kávy u nás.

 


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv