Reklama

Srp
26
2015

DC6.cz ve spolupráci s Czech-Server.cz představují online housing

Praha, 26. srpna 2015 – Zbrusu nový způsob housingu (nákup, uložení a provoz serveru) připravilo DC6.cz pro zákazníky serverového prodejce CZECH-SERVER.CZ. Tito zákazníci si v rámci objednávkového procesu můžou své nově zakoupené servery nechat zahousovat v rámci DC6.cz. Stejně bezprostředně jsou řešeny také případné reklamace nebo třeba rozšíření pamětí či disků. Nabídka je vhodná i pro nákup a provoz geograficky oddělených záložních serverů.

Stále se zrychlující pracovní tempo, nejen v IT odvětví, se podepisuje na hledání nových cest, jak šetřit čas a peníze. Jednu takovou cestu si připravilo datové centrum DC6.cz pro zákazníky českého prodejce nových i repasovaných serverů CZECH-SERVER.CZ.

550x300

Online Rackhousing
Jednotlivci nebo firmy, kteří se rozhodnou místo pronájmu serverů nebo cloudu pro nákup a následný housing vlastních serverů, mají nově u CZECH-SERVER.CZ možnost využít služby online housing. Při nákupu vybraného HW je v rámci prodejního procesu možné servery nechat zahousovat, tj. uložit server v datacentru. Na výběr jsou hned čtyři varianty.

Je libo Serverhousing nebo Rackhousing?
Aby server mohl být zahousován, je potřeba pro něj vybrat správný prostor. Pokud zákazník kupuje pouze jeden server, může využít jednotlivého serverhousingu v rámci racku, který má CZECH-SERVER.CZ pro tyto účely přidělený. Pokud ale zákazník již někde servery housuje a chce provést konsolidaci, popř. kupuje větší množství serverů, může využít služby Rackhousing, tedy pronájmu uzamykatelné rackové skříně o velikosti 6U, 21U a 42U včetně napájení a konektivity.

Samostatný housing vyjde zákazníka na 1500 Kč, ceny Rackhousingu pak začínají na třech tisících měsíčně za 6U s možností slevy 5, 10 a 15 % za předplatné v období 3, 6 a 12 měsíců. Cena odběru měřené elektřiny v rámci Rackhousingu je 3,33 Kč za kWh, samostatný serverhousing má elektřinu již v ceně pronájmu.

Název housingu velikost v U/ rack počet serverů Počet IPv4/IPv6 Připojení Cena kWh Cena měsíčně v Kč
Serverhousing 1-2U 1 2 | /64 2x 1 Gbps v ceně 150 kWh 1.500
Rackhousing 6U 6U/1/7rack až 6 4 | /64 | BGP 2x 1 Gbps 3,33 Kč 3.000
Rackhousing 21U 21U/1/2 rack až 21 16 | /64 | BGP 2x 1 Gbps 3,33 Kč 7.000
Rackhousing 42U 42U/rack až 42 32 | /64 | BGP 2x 1 Gbps 3,33 Kč 12.000

Pronájmem racku to nekončí
K housingu se váže spousta dalších služeb od pojištění až po samotnou administraci prostřednictvím administrátorů datového centra. Součástí DC6.cz je také zákaznický coworkingový prostor, který lze využít i jako školící a relaxační místnost. Všechny systémy důležité pro běh datového centra jsou zálohovány systémem N+1 nebo vyšším a odpovídají tak úrovni TIER III. Areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti a aktuálně pojme až 2 000 serverů s možným rozšířením až na trojnásobek. Více na blogu zde.

O společnosti Greendata s. r. o.

Greendata s.r.o. je podnik, který se od roku 2010 pod obchodní značkou Greenhousing úzce specializuje v rámci trhu internetových služeb na serverhosting a služby s tím související. Od roku 2015 nabízí firma pod značkou DC6.cz také služhy pronájmu prostor pro zákaznické servery tzv. Rackhousing. K 1. červenci 2015 společnost obsluhovala internetové servery více než tří set padesáti firemních zákazníků, mezi které patří ČSOB Penzijní společnost, Rádio 1, Nestlé nebo pivovar Svijany. Greenhousing je navíc postaven na myšlence co největší ekologické odpovědnosti. Společnost nabízí své služby pod hlavičkou zeleného desatera a dále podporuje CSR projekty zaměřené na životní prostředí.

O společnosti Aticom s.r. o. provozující Czech-Server.cz

Czech-Server.cz je specializovaný internetový obchod se serverovým hardwarem. Na českém trhu působí od roku 2007 a během této doby se mezi spokojené zákazníky zařadilo mnoho subjektů ze soukromého i veřejného sektoru.

 


Comments are closed.

Publikovaných PR článků: 11686

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv