Reklama

Úno
9
2018
Nezařazené

Juliette Lewis americká filmová herečka

Americká hollywoodská herečka a zpěvačka Juliette Lewis se narodila se v Los Angeles v Kalifornii jako dcera herce Geoffreyho Lewise. Koncem osmdesátých let začala hrát v televizních seriálech a také filmech.

Juliette Lewis americká filmová herečka

Juliette Lewis americká filmová herečka

Na začátku své herecké kariéry ztělesňovala vedlejší dětské roličky ve filmech silných mužských protagonistů jako Clint Eastwood (ANY WHICH WAY YOU CAN), Dan Aykroyd (KRÁSNA Mimozemšťanka) a představila se jako filmová dcera Chevyho Chase ve VÁNOČNÍCH prázdniny. Zlom v kariéře Juliette Lewis nastal remakem klasiky s Gregory Peck a Robertem Mitchum Mys hrůzy. Toho se ujal Martin Scorsese a 18letá Juliette Lewis ztvárnila postavu Danielle, dospívající dceru rozhádaných manželů (Jessica Langeová & Nick Nolte), ohrožovaných vyšinutým psychopatem (Robert DeNiro), jehož živočišné sexualitě dcera podlehne.

Juliette Lewis americká filmová herečka

Juliette Lewis americká filmová herečka

Po spolupráci se světoznámým americkým režisérem Woody Allenem (kterému šarmu propadla v manžele) přišla další její slavná role atraktivní mladé slečny pod nadvládou charismatického zlosyna, když ji Dominic Sena režíroval jako milenku nebezpečného kriminálníka (Brad Pitt se následně stal na několik let jejím partnerem v soukromém životě ), se kterým dělají společnost spisovateli (David Duchovny) na jeho road movie na místa, kde se odehrály děsivé zločiny (KALIFORNIE). S Pittem se poprvé setkala však již na počátku devadesátých let v televizním filmu SMRT přijít brzy, kde znovu dokázala, že má nadání pro výběr nekomerčních rolí (v tomto snímku drogovala a vraždila). Takže by jí sedla i role Winona Ryderová v Burtonově „Beetlejuice“, na kterou koncem 80. let ašpirovala.


Comments are closed.

Publikovaných PR článků: 11711

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv