Reklama

Zář
11
2016

Laura Prepon – americká herečka a scientolog

Laura Prepon je americké herečka, producentka a spisovatelka. Její herecká kariéry začala v roce 1995. Je známá zejména díky roli Donny Pinciotti v sitkom seriálu televize Fox „To jsou sedmdesátky“ (That´70s), který se vysílal v letech 1998 až 2006, dále jí mohli američtí televizní diváci vidět v komediálním seriálu Oranžová je nová černý (Orange is the new Black) na Netfix v roli Alex Vause.

Laura Prepon Hollywood a Scientologie

Laura Prepon Hollywood a Scientologie

Bude dále k vidění ve filmové adaptaci Paula Hawkinse Dívka ve vlaku (The Girl on the Train). Prepon se narodila 7. března 1980 ve Watchung v New Jersey jako nejmladší dítě vysokoškolské učitelce Marjorie Prepon a ortopedickému chirurgovi Michaelu Preponovi. Laura je nejmladší z 5 dětí. Její rodina má kořeny mezi ruskými židy a irskými katolíky. Její praprapraděda byl generálem Americké unie ve Americké válce Severu proti Jihu Joseph Bradford Carr. Lauřin otec zemřel ve věku 49 let, když bylo Lauře jen 13 let při operaci srdce. Prepon navštěvovala střední školu Watchung Hills Regional High School.

Laura Prepon - zajímá se o scientologii

Laura Prepon – zajímá se o scientologii

Herecké umění začala studovat ve věku 15 let, kdy seučasně studovala také balet, jazz a moderní tanec. Než se stala profesionální herečkou tak se živila jako modelka, pracovala v Paříži a dalších evropských metropolích. Laura pokud nefilmuje v Hollywoodu žije v Watchung v New Yersey což je nedaleko od New Yorku, miluje staromódní oblečení a knihy o Hobitech od spisovatele J. R. R. Tolkiena. Zezi její koníčky patří jízda na koni, gymnastika, bruslení, balet, tenis, golf a hra na piáno. Časopisem Stuff magazine jí byla přidělana 84. pozice v seznamu 102 nejkrásnějších zen na světě.  Nejoblíbenějším Lauřiným hercem je Harison Ford. Jedna z Lauřiných sester je právnička. Laura Prepon je členem Scientologické církve.

 

Laura Prepon Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Laura Prepon Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

 

Rok Název filmu role Poznámka
2001 Southlander Seven Equals Five
2002 Slackers Reanna Cass
2004 Lightning Bug Angevin Duvet byla také výkonný producent
2004 The Pornographer: A Love Story
2006 Come Early Morning Kim
2006 Karla Karla Homolka
2007 Once Upon a Time The Witch krátký film
2007 The Chosen One Rachel Cruz (hlasový dabing)
2012 Lay the Favorite Holly
2012 The Kitchen Jennifer
2016 The Girl on the Train Cathy postprodukce

 

Když se řekne scientologie, většina z nás si vzpomene na známé americké herce jako jsou Kirstie Alley, Chick CoreaKelly Preston, Priscilla PresleyCatherine Bell, Jenna Elfman, Sofia Milos, Giovanni Ribisi, Michael Pena, Anne Archer, Erika Christensen


Comments are closed.

Publikovaných PR článků: 11686

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv