Reklama

Bře
25
2015

Nashville, TN

V tomto článku se zaměříme na první z amerických měst, ve kterém se vyplatí investovat. Plánujete také investice do nemovitostí v této zemi zaslíbené? Dnes Vám představíme “Music City USA” – Nashville, TN.

Country město

Jako „domov country hudby“, Nashville se stal hlavním hudebním nahrávacím a produkčním centrem. Všechny velké gramofonové firmy, stejně jako četné nezávislé hudební firmy, zde mají pobočky. Od roku 1960 je Nashville druhým největším hudebním výrobním centrem (po New Yorku) v USA. Od roku 2006 se odhaduje, že celkový ekonomický dopad hudebního průmyslu v Nashville překročí každoročně $6Billionu a přispívá 19.000 pracovními místy k rozvoji místní ekonomiky.

Tento trend se odráží i na realitním trhu. Celkový počet domů, které se prodaly v Nashville od 1.12.2011 do 31.12.2012 je 16,068. To je nárůst ve stejném časovém pásmu z roku 2010 – 2011, kdy počet prodaných domů byl 12,052. Nemovitost byla průměrně na trhu 86 dní ode dne jejího umístění k prodeji a průměrná prodejní cena obrážela 92,37% původní poptávkové ceny. Celkový počet domů na trhu je v současné době 6,482. To je méně než za stejně časové období v roce 2011, kdy počet domů na prodej byl 8,202. Toto jsou velmi pozitivní údaje, které ukazuji “sílu” trhu.

Nashville je hlavní město státu Tennessee. V roce 2010, kdy bylo poslední sčítání lidu Spojených států, byla populace města 601,222. To řadí město k druhému nejlidnatějšímu ve státě Tennessee (po Memphis). Majitel nemovitosti zde má velké možnosti progresu.

Ekonomická deverzifikace

Město má mnohem vice diverzifikovanou ekonomiku, která přispívá v oblasti vzdělávání, zdravotní péče, financí, cestovního ruchu a mediálních center. Město hostí každý rok řadu výstav a sportovních akcí. Z nich, snad nejznámější, je každoroční vyhlášení hudebních cen “country music”. Nashville se umístnil v horních patrech žebříčku dostupnosti bydlení a stabilitě ekonomiky. Toto vše ho řadí k významným místům, kde se vyplatí nákup a prodej investičních nemovitostí.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv