Reklama

Kvě
1
2015
Nezařazené

Návod a nastavení klienta StrongDC

Po dlouhém zvážení a přezkoušení jsem se rozhodl napsat návod pro klienta StrongDC protože podle mých zkušeností je to zatím nej klient z řady DC ++ která už mě velkou řadu zástupců později uvedu několik nej používanejších klientů ve světě. Takže bez dalších zdržováni začínáme … Jako první uvedu seznam používaných klientů a to:

1. Dc ++
2. CzDC ++
3. StrongDC
4. rmDC

…… A další které nejsou až tak známé ale dají se najít na Internetu
Každý klient má své výhody i nevýhody takže něco blíže k některým z nich pokud jste z těch uživatelů který mají raději české nebo slovenské popisy je pro vás vhodný pravé klient CzDc ++ protože obsahuje v sobě i plug-in který vám umožní překlad všech názvů a popisů do českého jazyka.

První dva které jsem zmínil patří mezi jednodušší programy které jsou používány na většině světových serverech ale zato se povolene skoro všude naopak poslední dva jsou spíše považovány za nepovolené ale to je jen věc názoru když že pro hub zohoronline nejsou uvedene pravidla které by omezovaly klienty budeme se zabývat klientům Strong Dc který tak poslední rmDC mě v sobě možnost použití Segmetový stahování což v konečném důsledku znamená to že jeden soubor (film archiv nebo jiné …) můžete stahovat od více uživatelů což navyšuje vaši rychlost až po vaši limitovanou hranici která samozřejmě na vnitřním houbě zohoronline je dost vysoká takže ji v některých případech budete moci využít na plno. Samozřejmě že tyto klienty mají i jiné výhody ale tato je asi nej významnější pokud tak ještě mohu vzpomenout automatické vyhledávání zdrojů pro stahovaný soubor což značně usnadňuje práci a sníží potřebný čas strávený u PC. Když že nechci nikomu bratr jeho názor přikládám sem internetové linky pro každého ze čtveřice klientů a je už jen na váš kterého si vyberete návod však bude upraven přesně pro StrongDC.

Spojení na webove stránky kde najdete zmíněných klientů

Dc ++ / Dc ++ 0.670
dcplusplus.sourceforge.net

přímá linka ke stažení verze 0.670:
internap.dl.sourceforge.net/sourceforge/dcplusplus/DCPlusPlus-0.670.exe

CZDC ++ / CZDC ++ 0.666 [G]
sweb.cz/ppk/

přímá linka ke stažení verze 0.666 [G]
sweb.cz/ppk/czdcplusplus/CZDCPlusPlus-0666%5BG%5D.7z

RmDC ++ / rmDC ++ 0.403 [D]
rmdc.sweb.cz

přímá linka ke stažení verze 0.403 [D]
www.volny.cz/rm0/rmDC++0.403D%5B1%5D.zip

Jelikož můj návod je zaměřen na StrongDC doporučuji již já sám verzi Rc9 protože se zatím osvědčila jako nej stabilnější.

StrongDC ++ / StrongDC ++ rc9
strongdc.berlios.de

přímá linka ke stažení verze rc9
ftp.berlios.de/pub/strongdc/rc9.rar

Studijní program: finance, bankovnictví a investování

 

II. Instalace
Přímá linka kterou jsem zde uvedl vás přímo napojí na server z něhož lze stahovat tato verze ve formě archivního soubor .rar který po rozbalení vám vytvoří složku ve které se budou nacházet všechny potřebné soubory a také pomocne programy pro StrongDC které vám budou usnadnit práci sním připadne se souborem který budete stahovat. Uvedu Program (AVIPreview) který vám umožní prohlížet video ještě během toho jak ho stahujete takže je možné dívat jej přímo z internetu jen to chce dostatečnou rychlost podle toho jaký film to je a jaká bitrate ale při klasických divx filmech stačí rychlost kolem 130-140Kib / s co je na vnitřní síti běžná rychlost takže můžete tento program také využít naplno

Vaše složka StrongDC ++ rc9 by měla vypadat takto později vám do ní přibude ještě jeden významná složka a to Downloads do ní se vám budou všechny vaše stažené soubory ukládat.

Cenu Anasoft litera získala První a poslední láska

ZPŮSOBY CHOVU SUCHOZEMSKÉ ŽELVY

(Obr.1) Složka nainstalovaného StrongDCrc9

III. Nastavení
Soubor kterým samotný program otevřete je vyznačen ikonou s logem: StrongDC.exe. Po prvním otevření se vám mohou nastat dvě možnosti.

Jako první ukáže se vám tabulka která vám bude oznamovat že váš počítač je za bránou Firewall takže nebude možné Program nastavit tak aby bylo možné využít ho úplné. Vtom případě si na této stránce najdete návod jak zpřístupnit váš počítač pro tento program a to v nastaveních firewall (návod pro tato nastavení bude připraven později).

Druha možnost je ta lepší ukáže se vám tabulka která vám již dává možnost pro svou registraci.

(Obr.2) Settings (Nastavení) [Snažte se nastavit si své DC přesně podle toho jak je to v ilustraci]

Settings nebo nastavení mají několik částí z nich pro nás nej důležitější je General ve které vyplníte tyto údaje:

Personal Information (Osobně údaje)

Nick (Přezdívka) – Vyplňte podle vlastního uvážení (Bez diakritiky)
E-mail (Nepovinné) – Vaše e-mailová adresa připadne pokud mate ICQ číslo
Description (Popis) – Zadejte sem Vesnici město ze kterého jste připojen
Connection type (Typ připojení) – Zadejte Wirless nebo Satellite

Connection Settings (Údaje o připojení)

Nastavení pro Zohoronline
Zde mate dvě možnosti buď budete v Active nebo v Passive módu co pro vás v konečném důsledku znamená že pokud budete Passive tak můžete stahovat soubory pouze od uzivatele který budou v Active módu a když budete Active tak nebudete žádným způsobem omezen. Pokud chcete byt Active stačí jen vyplnit kolonku IP kde zadáte vlastní lokální IP adresu a ještě vyplníte kolonku TCP Port kde zadáte port (4112,4114, 4115) podle toho který bude volný a bude možné jej používat pro přesnější info o portu se informujte u Operátora hubu. V případě že se rozhodnete byt Passive netřeba nic vyplňovat jen zaškrtnout políčko Passive. Avšak tím se připravíte o možnost stahovat data od některých uživatelů. Proto by bylo dobře aby se každý hned nastavil na Active mód.

Nastavení pro Internet
Toto nastavení je pro lidi který by chtěli stahovat iz hubu zohoronlie iz vnějších hubů.

Pro tyto lidi mám dvě možnosti:

Buď si nainstalujete dvě různé verze dc ++ klientů, jako pr. uvedu StorngDC ++ CZDC ++
Kde si do klienta CZDC ++ zapíšete nastavení pro Zohorský hub a to v Active módě s IP adresou a TCP portem ale zároveň už tohoto klienta nebudete používat pro jiné houby. Druhého klienta StorngDC ++ kterého budete používat na vnější houby si nastavíte do Passive módu bez IP adresy a bez TCP portu.
Nebo je tu ještě druhá složitější možnost.
Druha možnost je nainstalování pouze jednoho klienta ale zvlášť nastaveného pro vnější houby nespadající do sítě zohoronline.
Postup je následující.
Settings (Nastavení) které jsem již popisoval si vyplníte přesně podle předlohy kterou jsem uvedl v ilustracích to budou vaše Activ nastavení pro hub Zohoronline. Avšak každý vnější hub který budete chtít používat musíte uložit do oblíbených (jak se dozvíte na str.7 obr.7) a zde pro něj nastavit že se do něj budete přihlašovat v passivnom módě. (Jak se dozvíte na str.7 obr.7 / B )

Druhou částí Settings (Nastavení) která je pro nás významná je část Sharing (sdílení).

(Obr.3) Sharing (Sdílení) [Pouze pokud chcete i vy sdílet data]

Nastavení je velmi jednoduché v pravé části okna se bude nacházet ikona Add Folder (přidat složku) přes kterou si do klienta vložíte data které budete chtít sdílet a nabízet ostatním na houbě.
Po přidání nějaké složky program načte složku (Hashing) tyto složky pak bude možná od vás na serveru stahovat. Ve spodní části okna se ještě nacházejí nastavení Upload slots (Sloty = zjednodušeně řečeno jsou to linky na kterých závisí od kolika lidí můžete najednou stahovat data) v ilustraci je zadaný počet slotů 5 doporučuji však pro slušnou rychlost maximálně 4.Ostatní kolonky jen ve zkratce Slot ratio je násobení slotů při pěti slotech a slot ratio 2 vám vzrůstá počet slotů na 10. Small upload slot je takový slot který je určen pro stahování pouze malých souborů a dat jejichž nastaveno je hned vedle a to Small file size kde nastavíte hodnotu která se bude dát stahovat přes malé sloty. Každému bych velmi doporučoval aby jakmile přidá složky do svého klienta nevypíná Settings (nastavení) ale počkal dokud se mu tyto soubory zapíší (Hashing). Je to hlavně proto aby toto ukládání a zapisování dat trvalo co nejkratší. Pokud tak neučiníte může to trvat o něco déle ale to už nechám na vás jak se rozhodnete. Pokud by se vám i po zapsání (Hashing) tato data ještě ve vašem File Listu (dopis na kterém jsou sepsány všechny soubory které sdílíte) doporučuji buď Refresh File List (obnovení) naleznete v kolonce File_Refresh file list nebo klávesová zkratka Ctrl + E nebo příkaz na hlavním chatě / refresh. Tím se pro nás hlavně nastavení končí a přejdeme na hlavní obrazovku programu kde se seznámíme s nastavením pro hub zohoronline. Na hlavní obrazovce mate několik možností jak ovládat program první nej lehčí je použijte pracovní listy na níž máte všechny nej potřebnější příkazy které budete potřebovat .Druhá také snadná možnost je ovládání přes kolonky v horní části programu jako jsou: (File – [Soubor] View – [Vzhled] Transfersg – [Převody] Window – [Okno] a Help – [Nápověda]).

IV. Pracovní Lišta
Já použiji a popíši možnost ovládací listy protože podle mých zkušeností je nej jednodušší .Šípka vám vždy ukáže na obrázku která ikona slouží na tu operaci kterou budu popisovat začnu z levé strany.

(Obr.4) Public Hubs (Veřejně houby)

Kolonka veřejně houby slouží k seznámení uživatele který by chtěl stahovat nejen z domácího zohoronline hubu o adresách jiných serverů které jsou založeny po celém světě. Tato kolonka čerpá své informace vždy z nějaké webové stránky kterou si vy sám určíte tyto stránky se dají sehnat nebo vyhledat na internetu ale já sem uvedu několik nej používanejších.

sdileni.cz/hublist – Český Hublist
dreamland.gotdns.org/PublicHubList.config.bz2 – Švédský Hublist
www.hublist.org/PublicHubList.xml.bz2 – Světový Hublist
us.hublist.org/PublicHubList.config.bz2 – Světový Hublist
pankeey.uw.hu/dc-hubz/pankeey-dchubz.config.bz2 – Maďarský Hublist

Každý klient mě však v sobě jeden výchozí nastaven takže je ani potřebovat nebudete to jen pro případ že byste ho chtěli změnit nebo jestliže výchozí nebude fungovat i to se stává. Pokud tak budete chtít udělat stačí tuto adresu napsat nebo zkrátka zkopírovat do kolonky kterou vidíte i na obrázku v pravo dole a to Configured Public Hub Lists
Když že na pracovní listu jsou i ikony které nejsou až tak důležité nebudu k nim přikládat kompletní ilustraci jen popíšu nač slouží.

(Obr.5) Reconnect (Znovu připojení)

Pokud máte nějaký problém s hubem a potřebujete ho znovu napojit stačí kliknout na ikonu a je to.

(Obr.6) Follow last redirect (Následuj Posledně propojení)

Ikonka slouží k připojení k redirectom co jsou odkazy na alternativní adresy pokud je výchozí adresa nefunkční nebo vypnutá.

(Obr.7) Favorite Hubs (Oblíbené houby)

Ikona slouží hlavně pro rychlejší připojení k hubem které máte již odzkoušené a víte že jsou dobře pokud si je sem uložíte můžete si zde nastavit jejich automatické připojení po zapnutí! StrongDC ++ a nemusíte je znovu hledat v hub listech. Pro náš je tato ikona velmi důležitá protože si sem uložíme nastavení zohoronline hubu a to pomocí tohoto postupu ve spodní části okna vidíme některé příkazy které nám pomáhají s orientací a uložením serverů. Mi použijeme příkaz v levém spodním rohu New po otevření se nám vyroluje okno které vyplníte přesně podle předlohy nebo ilustrace.

Name: ZohorOnline Hub
Address: dchub.zohoronline.sk:4111
Description: ZohorOnline Hub

Zbytek kloniek se nevyplňuje protože se vyplní automaticky podle Settings (Nastavení které již máme nastaveny). Při tomto nastavení nebudete mít problém připojit se na zohoronline hub. Po zapsání údajů klikněte na OK a hub se vám uloží do oblíbených. Pokud chcete aby se vám napájel automaticky po zapnutí StrongDC ++ tak zaškrtněte malý čtvereček napravo od názvu hubu. Pro připojení na tento hub stačí už jen na odkaz který se vám vytvořil dva krát klepnut myškou a jste dovnitř.

Nastavení pro Vnější houby

Pokud se rozhodnete používat jednoho klienta i na vnitřní hub zohoronline i pro venkovní houby musíte postupovat následovně. Když že Settings (Nastavení) máme nastaveny v Activ módě i s IP i TCP portem musíte všechny vnější houby které budete chtít použít uložit do oblíbených a to kliknutím na hub pravým a stisknutím Add to Favorites. Po uložení kliknete na hub v oblíbených pravým tlačítkem a zadáte Properties a ukáže se vám okno které je iv ilustraci a stačí zde už jen zaškrtnout kolonku passive kterou jsem vám vyznačil a kliknout na OK. Tím pádem se už vždy budete přihlašovat do tohoto hubu jako Passiv uživatel a bude možné z něj stahovat data.

(Obr.7 / B) Nastavení Vnějšího hubu

(Obr.7) Favorite users (Oblíbený uživatelé)

Ikona oblíbených uživatelé slouží k uložení uživatele od kterého se vám stěhovalo dobře nebo byste ho chtěli najmout i příště po připojení na hub pokud ho tam budete mít uloženého ukáže vám vždy čí je nebo není připojen samozřejmě ho to automaticky bude hledat ať jste na kterémkoliv houbě.

(Obr.8) Recent hubs (Použité houby)

Tato ikona vám slouží k zobrazení všech hubů na které jste se snažili někdy připojit aniž byste něco ukládaly. Zobrazují se zde údaje o počtu uživatelů množství dat potřebném pro sdílení nebo celkovém počtu sdílených dat.

(Obr.9) Download Queue (Stažená data)

Velmi důležitá ikona po otevření okna se vám zobrazují data které jste si naplánovali stáhnout budou při nich údaje o tom z jakého hubu od jakého uživatele velikost souboru a název souboru který stahujete nebo stahovat budete. Pokud chcete něco změnit stačí pouze na stahovaný soubor kliknout pravým tlačítkem myši a objeví se vám příkazy z nichž již vyberete co budete potřebovat.

Hlavně jsou:

Preview (Pokud stahujete film můžete si ho prohlédnout již během stahování programem AVIPreview)
Search for Alternates (Hledání alternativních zdrojů pro stahovaný soubor)
Max. number of segments (Počet lidí od kterých chcete tento jeden soubor stahovat)
Remove file form queue (Odstranění)
Set priority (Nastavení priority kdy se bude který soubor stahovat)

Ostatně příkazy už jsou jen pomocně takže lze jindy v podrobnějším návodu.

(Obr.10) Finished Downloads (Ukončené Stahování)

Ukládají se sem všechny soubory které jste úspěšné stáhli i ze všemi informacemi o nich.

(Obr.11) Mp3 Info. (Info. O hudbě)

Pokud si od někoho stáhnete info o mp3 nebo jiné hudbě zde si můžete prohlédnout info o nich jako jsou Bitrate délka název všechny Taxy (značky) atd …

(Obr.12) Upload Queue (Čekatelé na slot)

Seznam všech lidí který čekají u vás na slot tedy ještě nestahují ale budou, ukládají se sem info. co bude daní uživatel stahovat kolik bude stahovat atd ….

(Obr.13) Finished Uploads (Odeslané data)

Seznam všech souborů které od vás někdo během vaší přítomnosti na houbě stáhl

(Obr.14) Search (Vyhledávání)

Velmi důležitá ikona !!! Potřebujete něco najít prsní nato slouží ikona Vyhledávače který lze spustit i klávesovou zkratkou Ctrl + s .Po kliknutí se vám zobrazí okno kde nastavujete parametry pro vyhledávání to tyto:

Search for – Zadává se název souboru který chceme hledat.
Size – Můžete ale také nemusíte vyplňovat ale je to odhadovaná velikost souboru.
File Type – Nastavení typu souboru kde si nastavíte jestli je to video nebo hudba nebo jiné možnosti.
Search Options – Můžete nastavit více možností:
Only with free slots (Pouze s volnou linkou), Only with TTH (pouze s kmenovým kořenem) TTH root je kontrolní součet dat podle kterého určíte zda je původní hledaný soubor stejný jako soubor který řekněme budete hledat o den později. Expand Results (rozložení hledání !! nepodstatné !!)

Po zadání parametrů stačí už jen jeden malý klik na tlačítko Search a program již udělá vše za vás.

(Obr.15) ADL search (pomocný Vyhledávač)

Nepodstatná ikona slouží k pomocné vyhledání určitých tipů souborů.

(Obr.16) Search SPY (pomocný Vyhledávač)

Další Vyhledávač který vyhledává soubory které jsou nejvíce stahovány a vyhledávané na hubech.

(Obr.17) Network Statistics (statistika připojení)

Obsahuje graf pro download (stahování) upload (odesílání)

(Obr.18) Open File list (otevření listu uživatele)

Pokud jste již jednou stáhli list některého uživatele (kliknutím pravým tlačítkem na něj a kliknutím na get file list) můžete si jej znovu později otevřít pomocí této ikony nebo klávesové zkratky Ctrl + L

(Obrázek 19.) Settings (Nastavení)

Nastavení se vám otevřou hned po prvním spuštění programu takže už je máme nastaveny pouze pro orientaci uvádím ilustraci.

(Obr.20) Notepad (Zápisník)

Myslím že není co vysvětlovat potřebujete něco zapsat máte možnost.

(Obr.21) Away (Zprava o vaší nepřítomnosti)

Jste pryč a chcete aby vám někdo nechal odkaz po zapnutí program automaticky pošle zprávu o nepřítomnosti můžete si do ní nastavit cokoliv aby vám nechal odkaz nebo něco podobně.

(Obr.22) Shutdown PC (Vypnutí PC)

Tlačítko vypne váš počítač.

(Obr.23) Speed ​​Limiter (omezovač rychlostí)

Můžete nastavit omezení rychlostí ale nedoporučuje na všech hubech je to zakázáno do určité míří.

(Obrázek 24.) Update check (Obnovení verze DC)

Vyhledá a stáhne vám nejnovější verzi vašeho klienta.

(Obr 25) Sounds Off (Vypnutí zvuku)

Když že verze rc9! StrongDC ++ obsahuje i určité zvuky které je tímto tlačítkem lze vypnout.

Tím je můj návod pro použití pracovní listy na konci a budu pokračovat Ovládáním programu.

V. Ovládání Programu
Pro ovládání programu mám už jen pár rad používejte hlavně vyhledávání přes Ctrl + S je to rychlejší a nemusíte stahovat file dopis uživatele od kterého chcete stahovat data.
Ale pokud přece tak File list se stahuje následovně. Kliknutím na uživatele se vám vyroluje soubor příkazů které můžete použít popíši jen ty potřebné.

Společenství vlastníků jednotek podle nového občanského zákoníku
společnost berty suttnerové
Co je SVJ

Zklidnění konfliktů a násilí – morální principy

Studijní program: lidské zdroje a sociální management

Send public message – Pošle zprávu uživateli na hlavním chatě
Send private message – Pošle zprávu uživateli na vlastním chatě
Get File List – Stáhne seznam dat které uživatel sdílí

Po stažení dopisu uživatele je již postup jednoduchý naleznete požadovaná data kliknete pravý a kliknete na Download.

Více už se mi do návodu nevejde a asi ani není co popisovat ale zkušenosti vás naučí vše co budete potřebovat.

Za všechny gramatické chyby se předem omlouvám nikdo není dokonalý.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv