Reklama

Dub
23
2015

Než se vydáte za poznáním, sledujte počasí Praha

Hlavní město našich patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace v Evropě.

Všechny okouzlí nádherné památky, skvělá česká kuchyně, mnohé atrakce, rušné ulice a nákupní centra. Znáte Chorvatsko, ale Prahu nikoliv? Potom si dejte závazek, že si ji co nejdříve skrz naskrz prohlédnete.

Praha leží na povodí Vltavy a je domovem pro více než 1 i čtvrt milionu obyvatel. Mnohé městské části (Staré Město, Malá Strana, Hradčany s Pražským hradem, Nové Město, Josefov a Vyšehrad) tvoří památkovou rezervaci světového dědictví UNESCO. I když se dá Praha studovat a poznávat i několik týdnů, hlavní turistické atrakce se dají při pěkném počasí v Praze projít doslova za pár hodin.

Centrum Prahy

Dlouhé a široké Václavské náměstí lemují restaurace, obchody, a pokud vyrazíte v předvánočním čase, tak i stánky se „svařákem“ a jinými dobrotami. Předvánoční atmosféru mimo jiné zaručí nádherný stromeček, výzdoba, pečené kaštany, brambůrky a trdelníky. Aktuální počasí Praha vám napoví, který předvánoční den bude nejlépe vyrazit.

Krásné budovy jako Chrám sv. Mikuláše si můžete prohlédnout třeba ze sedadel koňských povozů.

Staré město

Ve starém městě je množství pěkných uliček a budov, a tak je víceméně jedno, kterou cestou se vydáte na Karlův most, nikdy nebudete litovat. Procházku po Karlově mostě vám zpestří zejména stánky s obrázky Prahy, umělci, kteří kreslí karikatury na počkání a různí, někdy i bizarní hudebníci.

Karlův most je druhý nejstarší most v Česku, dlouhý více než půl kilometru s výhledem na Hradčany a Vltavu, posetý 30 sochami a sousošími.

Procházka do kopce po zámeckých schodech uličkami pod Hradem bude drahá zejména tehdy, pokud necháte své partnerky vejít do obchůdků se suvenýry. Magnetky, matrjošky, čepice a trička jsou standard, ale nechybí ani Obchod se vším možným nebo Muzeum absinthu, loutek, či perníčků. No zkrátka – podívejte se na předpověď počasí Praha, naplánujte výlet a vyrazte nejen za jmenovanýma, ale i za dalšími pamětihodnostmi.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv