Reklama

Kvě
1
2015

Přes Google Earth se dá už dívat i na souhvězdí

Souhvězdí Andromeda, Hydra, ať Liška už nejsou tak daleko jak se mnohým může na první pohled zdát. Po spuštění služby Google Sky, je to pro amatérské astronomy už jen vzdálenost ukazováčku od tlačítka na myši. Nový program je přídavkem do Google Earth, softwaru, který umožňuje jeho uživatelům brázdit povrch země v 3D rozlišení. Sky umožní všem fanouškům astronomie …… prohlédnout si obrázky více než milionu hvězd a dvě stě milionů galaxií. „Hlavní myšlenkou je sebrat Google Earth a obrátit ho naopak,“ uvedl Ed Parsons, Geometrický technik z Google pro internetovou stránku společnosti BBC.

Google Earth, co o tom víte?


Pokud se budete koukat na hvězdy měli by jste mít Exkluzivní vizitky na míru. Děti milují hvyzdy, dívají se na hvězdy i v škole Montessori a Montessori školce. Šlechtické rody v Čechách se také rády dívali v noci ne hvězdy ze svých krásně upravených zahrad. Hvězdy nepotřebují morální principy, ty jsou pro lidi.

John Mason z Britské astronomické asociace, největšího orgánu amatérských astronomů v zemi si myslí, že je to dobrý nápad. „Světlo a znečištění vzduchu je v mnoha oblastech nyní velmi špatné. Když tedy chcete podívat nahoru, uvidíte pouze několik hvězd. Pokud tento program pomůže někomu získat to, co mu chybí, je to opravdu velmi dobrá věc, „upřesnil. Nový systém vyžaduje instalaci programu Google Earth. Digitální astronomové si nejdříve najdou místo, odkud se chtějí podívat na noční oblohu. „Kliknete na tlačítko a svět se obrátí naopak. Uvidíte přitom oblohu přesně z té lokality, kterou jste si vybrali, „vysvětlil Parsons.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv