Reklama

Bře
30
2016
Nezařazené

Priscilla Presley – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Priscilla Beaulieu Presleyová, rodným jménem Priscilla Ann Wagner (* 24. květen 1945, Brooklyn) je americká herečka a obchodnice, v letech 1967–73 manželka Elvise Presleyho který byl znám jako „Králem Rock’n’Rollu“, se kterým má dceru, americkou zpěvačku Lisu Marii Presleyovou.

Priscilla je zakladatelkou a ředitelkou společnosti Elvis Presley Enterprises. Vlastní práva na písně i slavný Graceland. Patří mezi nejbohatší ženy showbusinessu a podle Forbesu se její jmění odhaduje na tři miliardy korun.

 

fotografie ze svatby Elvis Presley a Priscilla Presley

fotografie ze svatby Elvis Presley a Priscilla Presley

 

Dramatické zákruty osudu poznávala Priscilla už od samého dětství. Když bylo Priscille pouhých šest měsíců, její biologický otec zabil při leteckém neštěstí. Vychovával ji pak druhý manžel její matky – profesionální americký voják. „Stěhovali jsme se po celých Spojených státech a nakonec i do Evropy,“ vzpomíná na své dětství Priscilla. A právě když její nevlastní otec sloužil i s rodinou v Německu, zažila setkání, které jí změnilo život.

Elvis a Priscilla se setkali v Německu 13. září 1959 během party v domě Elvise v Bad Nauheimu, v období kdy Elvis zatímco sloužil v americké armádě a byl odvelen na základnu do Německa.  Ve své době byl Elvis Presley nejžádanějším svobodným mužem. Pro jeden jediný jeho pohled mnohé ženy a dívky omdlévaly. V prosinci 1966 požádal o ruku o 11 let mladší Priscillu Annu Beaulieu. Svatba hvězdného páru se konala 1. května roku 1967 v hotelu Aladdin v nevadském Las Vegas. Přesně devět měsíců po svatbě, 1. února 1968, se Presleyovým narodila jejich jediná dcera Lisa Marie Presley.

 

 Priscilla Presley - americká herečka která se hlásí k Scientologii

Priscilla Presley – americká herečka která se hlásí k Scientologii

Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii. Snímek vztahující se k filmům ze série Bláznivá střela.

Priscilla Presley se často účastní různých společenských akcí Scientologického Celebrity centra

Priscilla Presley se často účastní různých společenských akcí Scientologického Celebrity centra

Herecká filmografie
2002 – After Dallas (televizní film)
1999 – Hayley Wagner, Star (televizní film)
1998 – Snídaně s Einsteinem (televizní film)
1997 – Elvis: His Life and Times (televizní film)
1994 – Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas
1992 – Melrose Place (televizní seriál)
1991 – Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu
1990 – Dobrodružství Forda Fairlanea
1989 – Příběhy ze záhrobí (televizní seriál)
1988 – Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru
1983 – Love Is Forever (televizní film)
1978 – Dallas (televizní seriál)

Priscilla Presley - Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Priscilla Presley – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Jako herečka je nejvíce známá postavou Jenny Wadeové ze seriálu Dallas a rolí Jane Spencerové v sérii komedií Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru, Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu a Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas, v nichž se objevila po boku Leslieho Nielsena.

Hlásí se ke Scientologické církvi. S životním partnerem Marcem Garibaldim, se kterým žila v období 1985–2006, má syna Navarone Garibaldiho (nar. 1987).

Priscilla měla ambice stát se herečkou již od dětství, ale herectví se začala věnovat až po smrti svého otce Elvise Presley. První filmová role Priscilly Presley přišla v roce 1983 v dobrodružném romantickém dramatu LOVE IS FOREVER, kde si zahrála po boku Michaela Landona. V roce 2002 pak Priscilla Presley účinkovala v AFTER DALLAS a televizní diváci ji pak mohli vidět ještě o tři roky později, kdy Priscilla účinkovala v televizní soutěži DANCE WITH STARS, obdobě české StarDance. Od té doby se Priscilla věnuje převážně jiným než hereckým aktivitám.

Přečtete si také:

 

Kirstie Alley – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Kirstie Alley - herečka a člen scientologické církve

Kirstie Alley – herečka a člen scientologické církve

V roce 1982 získala vedlejší roli ve filmu Star Trek II: Khanův hněv vulkánského poručíka Saavik. Byla vybrána kvůli podobě s Vulkánci tak, jak si je představoval tvůrce Star Treku Gene Roddenberry. Stejnou roli potom ale odmítla v pokračování Star Trek III: Pátrání po Spockovi, protože producenti nevyhověli jejím požadavkům na honorář a také proto, že nechtěla být herečkou spojovanou jen se sci-fi filmy, a tak roli získala Robin Curtisová. Alley se objevila také v uznávaném televizním seriálu Sever a Jih.

Erika Christensen – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Erika Christensen - herečka která se hlásí ke členství v Scientologické církvi

Erika Christensen – herečka která se hlásí ke členství v Scientologické církvi

Erika má dva sourozence – bratry Brandona a Danea.  V 11 letech dala její matka Kathy dohromady skupinku talentovaných dětí, kteří později pořádaly představení po celém L.A., kde zpívaly a tančily. Erika v ní strávila rok a být na jevišti si zamilovala. Ve 12 se rozhodla, že chce být herečkou. Její rodiče ji plně podporovali a pomohli jí najít manažera. Hned poté se začala objevovat v reklamách, např. na McDonald’s. Hraní ji bavilo čím dál víc a tak už o rok později uskutečnila svůj filmový debut v rodinné komedii NECHTE TO NA BEAVEROVI.

Jenna Elfman – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Jenna Elfman - Scientologie - Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Jenna Elfman – Scientologie – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Jennifer Mary Butala se narodila 30. září 1971 v Los Angeles Sue a Richardovi.

Od útlého věku sportovala, aktivně se věnovala baletu a Soutěžnímu tanci, ale kvůli několika vážnějším zraněním s těmito aktivitami později přestala. S tancem se spojovaly i Jenniny teenagerské roky na umělecky zaměřené střední škole Los Angeles County High School for the Arts. Divadelnímu herectví se začala věnovat na California State University.

I díky hodinám herectví od Miltona Ketselasa se stále častěji začala objevovat jako v reklamách, tak i v televizních seriálech. Postupně vystřídala vedlejší úkoly ve FRESHMAN DORMA (1992), THE GEORGE CARLIN SHOW (1994), pointman (1995), THE MONROES (1995), Roseanne (1995), MURDER ONE (1996), ALMOST PERFECT (1996) a Towne (1996 ).

V našich končinách se nám Jennino tvář snad nejvíce spojuje s postavou ulítlý a excentrické Dharmy ze seriálu DHARMA AND GREG (1997). Tato role jí vynesla kromě divácké popularity i dvojnásobnou nominaci na Emmy Awards a zisk Zlatého glóbu. První hlavní role ve filmu přišla o rok později, v komedii režiséra Todda Hollanda KRIPPENDORF’S TRIBE (1998), kde se Jenna představila po boku Lily Tomlin a Richard Dreyfuss. Ještě předtím se však tato vysoká herečka (178 cm) objevila v kriminální komedii George Armitagea GROSSE POINTE BLANK (1997).

V komedii Rona Howarda EDTV (1999) si zahrála přítelkyni muže (Matthew McConaughey), který zaprodal své soukromí televizní společnosti. V roce 2000 přišla další úspěšná romantická komedie, konkrétně režisérská prvotina Edwarda Nortona keeping THE FAITH. Jenna jako krásná obchodnice Anna Riley se v ní setkává se dvěma kamarády z dětství a okamžitě se stává objektem jejich zájmu. Pointou je, že jeden z nich je kněz (Edward Norton) a druhý rabín (Ben Stiller).


Comments are closed.

Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv