Reklama

Dub
11
2015

Spišská Magura – Slovensko

Spišská Magura – se nachází na severu Slovenska na hranicích s Polskem v Prešovském kraji v okresech Kežmarok a Stará Ľubovňa. Patří do Podhôľno-Magurský oblasti, která je součástí Vnějších Západních Karpat / rozloha 340 km2 /. Na východě pohoří vystupují na povrch druhohorní vrstvy a na jejich zlomové linii vyvěrají četné minerální prameny. Pohoří má převážně hornatinový a pahorkatinného reliéf. Většinu povrchu zabírají převážně jehličnaté lesy, v nichž původní Bučinová a jídlo-Bučinová lesy nahradily smrkové lesy. Odlesněné části pohoří zabírají louky, pastviny, křoviny a menší pole.
Pohoří patří do mírně teplé až chladné klimatické oblasti. Oblast Spišské Magury kdysi bývala dřevorubecká a pastýřskou krajinou. Až donedávna byla mimo dopravních tepen, díky čemuž si zachovala mnohé folklórní pozoruhodnosti. Národní parky PIENAP a TANAP zasahují do pohoří Spišská Magura. Nejvyšším vrcholem je Repiská / 1259 m n.m. /.
Jaká jsou další pohoří na Slovensku? Máme dostatek pohoří k návštěvám Slovenska, lidí rádi navštěvují pohoří na Slovensku. Asi nejznámějším pohořím na Slovensku jsou Vysoké Tatry.

Tatranské elektrické železnice (TEŽ)

Zajišťují dopravu na trati Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso a na trati Starý Smokovec – Tatranská Lomnica. Přepravu zde zajišťují moderní nízkopodlažní elektrické vlakové soupravy, které splňují nejpřísnější evropská kritéria.
Modulární elektrická jednotka 425.9 – první modulární elektrická jednotka řady 425.9 začala jezdit v roce 2000. Momentálně na tratích Tatranských elektrických železnic mezi Popradem – Starým Smokovcem – Štrbským Plesem a Starým Smokovcem – Tatranskou Lomnicí jezdí celkem 15 souprav nízkopodlažních tramvají s kapacitou 200 cestujících.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv