Reklama

Srp
17
2010

Správná zahradní technika pro celou zahradu

Každá zahrada potřebuje mnoho péče. Pravidelně sekat trávník, okopávat záhonky, upravovat keře a živé ploty, zalívat květiny, plodiny i stromy. Práce je opravdu hodně a v dnešní době tak málo času. Vhodná zahradní technika však může výrazně snížit časovou náročnost zahrady.

Mezi nejnáročnější, mimo pěstování různých plodin na konzumaci, je údržba trávníku. Je nutné jej často sekat, hnojit, kropit, upravovat kraje u záhonů, odstraňovat plevel. Mnoho těchto činností je možné dělat jen pomocí ručních pomocníků – rýč, motyčka a hrabičky. Posekat trávník tak, aby správně rostl a houstl, je však docela věda. Je nutné pořídit vhodnou sekačku, nastavit správnou výšku sečení, stanovit správný interval a postarat se o posekanou trávu. Nastavení výšky a intervalu sečení závisí na stáří trávníku. Nový, čerstvě založený trávník, potřebuje péče více. Měl by být sekán každý týden, raději na delší stéblo tak, aby zbytky trávy mohly v trávníku zůstat a fungovat tak jako přírodní hnojivo. Moderní sekačky umí takové zbytky ještě navíc rozsekat a sypat po celém trávníku automaticky. Pokud je trávník již nějaký ten pátek zasetý, je možné sekat méně často, obvykle se trávník sám přihlásí přerostlými stébly nebo změnou barvy. Výška sekání může být pouze 3 cm, trávník tak již více houstne. Sekačky by, především na velké zahradě, měly mít vlastní pojezd.

Na doladění detailů, nebo naopak velmi hustý porost, je možné použít křovinořezy. Jejich předností je velký výkon a vysoká operativnost použití. Nevýhodou je nutnost mít křovinořez na rameni, na druhou stranu se jeho struny dostanou tam, kam se nůž rotační sekačky nedostane.

S vhodnou zahraní technikou ušetříte nejen mnoho času při zahradních úpravách, ale i nervů při nápravách pokažených záhonů i trávníku.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv