Reklama

Bře
25
2015

Tapety pro váš interiér

Stejně jako móda v oděvech má vracející se tendenci, tak i v oboru dekorace stěn a vůbec interiéru je to stejné. Chvíli jsou moderní barevné stěny, chvíli zase čistě bílé a po čase se opět vrací v oblibu ty barevné. Tapety se hodně používaly v období za první republiky, později opět za minulého režimu. Nyní po období oblíbených bílých zdí se opět vrací na výsluní.

Samozřejmě existuje celá řada typů tapet, liší se materiálem, který je odpovědný za jejich vlastnosti. Papírové tapety jsou oblíbené zejména díky nízkým pořizovacím nákladům, velmi často se používají do dětských pokojů, chodeb nebo na chaty a chalupy. Papírové tapety dokonale zakryjí nerovnosti stěn, jejich velkou předností je také snadná manipulace a lepení. Rubovou stranu tapety stačí natřít lepidlem, nechat několik minut provlhnout a poté nalepit na zeď a vyhladit.

Dalším typem jsou vliesové tapety. Jsou vyrobeny z netkané textilie z celulózových a polyesterových vláken, díky čemuž se pochlubí mnohem delší životností a větší odolností než papírové tapety. Díky své struktuře jsou vliesové tapety zdobeny nejrůznějšími prolisy, které umožňují mnohem větší variabilitu vzorů, díky vrstvě PVC pěny jsou vliesové tapety propustné a zároveň tepelně izolují. Jejich velkou výhodou je snadné lepení, lepidlo se nanáší na stěnu, takže manipulujete se suchou tapetou, kterou stačí přiložit správně na zeď a uhladit.

Papírové i vliesové tapety se nejčastěji používají v obývacích pokojích, dětských pokojích nebo ložnicích. Tapety do dětských pokojů jsou specifické svými motivy. Můžete vybírat z celé řady dekorů dětských hrdinů i kreslených postaviček. Velmi efektní jsou také dětské tapety s 3D efektem, jejichž vzor vypadá trojrozměrně. Neváhejte a vybírejte tapety na Tapeta-dekorace.cz a vyzdobte si vaše interiéry podle vašeho vkusu.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv