Reklama

Dub
27
2015

Ušetřete na dodávkách plynu jednoduše a rychle

I přestože byla letos zima poměrně mírná, a tuzemské domácnosti tak za vytápění zaplatí méně, ovšem následující topná sezóna může klidně být o to horší. Z toho důvodu je dobré již teď na jaře zauvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme se tedy společně podívat, co to vůbec obnáší, kolik lze ušetřit a jak vybrat ten nelevnější plyn.

Levný plyn a jeho kvalita

Plyn, který se k vám dostane trubkami, na tom bude z pohledu kvality stejně, ať bude vaším dodavatelem téměř kdokoliv. Stále se bude jednat o stejnou komoditu, která se k vám dostane pomocí distributora. Jak to, že konkrétní dodavatelé plynu prodávají levný plyn a jiní naopak? Důvodů je několik. Jedním z nich je třeba schopnost dodavatelů plynu pořídit jej levně na komoditních burzách. Do koncové ceny pak rovněž promluví celková efektivita dodavatelské společnosti. V některých se totiž stále topí v haldách papírů a jinde přitom mají všechno elektronické. Různí dodavatelé plynu pak volí i různé cenové politiky. Někteří tak například sníží cenu důležitému odběrateli, aby si ho udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde zase jsou ceny rovnoměrnější, čehož využívají hlavně domácnosti, které povětšinou tahají za ten nejkratší konec provazu.

Vypočítejte si, jestli se vám změna dodavatele plynu vyplatí

Zcela jistě není příliš rozumné změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v televizi nebo třeba v tisku. Před změnou dodavatele by měl být proveden propočet, který nám napoví, zda se vám tato změna vůbec vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je tu pro vás k dispozici kalkulačka plynu, která snadno a rychle vše vypočítá za vás. A kolik korun je tedy možné změnou dodavatele ušetřit? Úspory se různí podle toho, zda zemní plyn používáte jenom k vaření nebo jím třeba i topíte, ale často představují úspory až tisíce korun ročně.


Publikovaných PR článků: 11683

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o inzerci na tomto webu?
Kontaktujte mě na zlak@seznam.cz

Přihlásit se

Archiv